Postreleného zlodeja z hercovej vily už obvinili

Milan kňažko
SITA

Zlodeja, ktorý sa v stredu vlámal do vily známeho herca a expolitika Milana Kňažka na Havlíčkovej ulici v Bratislave, obvinili. Čech čelí obvineniu z krádeže a porušovania domovej slobody.

Spisový materiál vyšetrovateľ predložil na prokuratúru s návrhom na väzobné stíhanie. To sudca Okresného súdu Bratislava I odobril. „Okresný súd Bratislava I vzal do väzby obvineného P. N. z dôvodu takzvanej útekovej väzby, to znamená dôvodnej obavy, že by mohol utiecť, skrývať sa, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu. Rozhodnutie o väzbe nie je právoplatné, obvinený sa nevyjadril, preto mu plynie trojdňová zákonná lehota na podanie sťažnosti proti uzneseniu o vzatí do väzby,“ uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Ďalšie okolnosti tohto prípadu vyšetrujú.

Známy herec, ktorý zlodeja v dome pristihol, ho postrelil legálne držanou zbraňou. Zraneného muža privolaní záchranári previezli do nemocnice. Poskytnutie bližších informácií v súčasnosti nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci. Bližšie informácie polícia poskytne, ak to procesná situácia umožní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk