Posun v prípade čiernych stavieb v Rači. Začalo sa trestné stíhanie voči stavebníkovi

čierne stavby, Vinohradnícke domy
raca.sk

Vinohradnícke domy, päť čiernych stavieb v Rači, stále stoja. Mestská časť opäť podala voči stavebníkovi trestné oznámenie.

Prípad čiernych stavieb sa v Rači rieši viac ako dva roky. Vec sa najprv uzavrela s tým, že trestný čin spáchaný nebol, pretože išlo o jednoduché stavby. Koncom marca tohto roka ale pracovníci stavebného úradu zistili, že jedna z piatich stavieb je budovaná ako dvojpodlažný dom.

Rača opäť poslala na prokuratúru oznámenie doplnené o novozistené skutočnosti. Veci sa pohli tým správnym smerom. Po prešetrení nového stavu začala polícia voči stavebníkovi Jurajovi Obermajerovi trestné stíhanie.

„Teraz sa budú vykonávať potrebné vyšetrovacie úkony. Snáď bude zo zistených informácií zjavné, že skutok spáchala konkrétna osoba a prípad sa dostane aj do trestnoprávnej roviny,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

V mestskej časti sú radi, že ich snahu o zastavenie čiernych stavieb konečne niekto podporil. „V podstate až teraz sme sa dočkali rázneho prístupu oslovenej inštitúcie. Stále verím, že sa nakoniec dočkáme spravodlivosti. Tento prípad by mal byť mementom a tiež upozornením, že diery v zákonoch ponúkajú arogantným stavebníkom návod, ako si bez akéhokoľvek povolenia postaviť vo vinohradoch rovno päť domov naraz,“ uzavrel starosta Pilinský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk