Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hraničný priechod Petržalka - Berg
Zdroj: Foto ilustračné, SITA
6. apríla 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Povinná karanténa v štátnych zariadeniach

Do povinnej karantény v štátnych zariadeniach doteraz museli ísť tí, ktorých príchod na Slovensko organizovalo ministerstvo zahraničných vecí.

Karanténa v štátnych zariadeniach je od pondelka povinná pre všetkých ľudí, ktorí pricestujú na Slovensko zo zahraničia. Informovalo o tom ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke.

Celková dĺžka izolácie by mala trvať 14 dní. V štátnom zariadení zostanú vracajúci sa Slováci do vykonania testu na koronavírus, zvyšok izolácie budú môcť stráviť doma.

„Od 6. apríla 2020 od 7.00 hod. sa nariaďuje všetkým osobám, ktoré od 6. apríla 2020 od 7.00 hod. vstúpia na územie SR, izolácia v zariadeniach určených štátom‚“ píše sa na stránke rezortu diplomacie. Potrebný registračný formulár je dostupný na stránke ministerstva zdravotníctva.

Výnimky z izolácie

Rezort však upozorňuje na výnimky z izolácie, ktoré platia pre tehotné ženy, ľudí s obmedzenou schopnosťou orientácie a pohybu, s onkologickým alebo psychiatrickým ochorením, ťažkou poruchou imunity.

Ľudí s osobitnými výživovými potrebami, s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdca a ciev, s metabolickými poruchami, s epilepsiou, s mentálnou poruchou, so závažnými ochoreniami vyžadujúcimi pokračujúcu injekčnú liečbu v pravidelných intervaloch, zdravotne ťažko postihnuté osoby alebo osoby s inými zreteľa hodnými závažnými zdravotnými stavmi a potvrdenie o tomto zdravotnom stave doloží dodatočne bezodkladne správou od lekára.

Domáca karanténa

Povinnosť nástupu do karantény sa netýka ani ľudí nad 75 rokov či ľudí, ktorí na Slovensku požívajú diplomatické výsady a imunity a taktiež ich blízkym a sprevádzajúcim v dobe prekročenia štátnych hraníc Slovenska.

Týmto osobám sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí na dobu 14 dní. Izolácia v zariadeniach určených štátom sa nevzťahuje ani na maloletých, ktorí bez sprievodu vstupujú na slovenské územie.

Nariadená je im izolácia v domácom prostredí na dobu 14 dní, a to aj osobám žijúcim s nimi v spoločnej domácnosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X