AKTUALIZOVANÉ: Požiar na 2. poschodí bytovky na Kyjevskej: Evakuovali 39 obyvateľov a troch previezli do nemocnice

Poziar hasici pomoc.jpg

Predbežne vyčíslená škoda na majetku majiteľa bytu dosahuje viac ako 200-tisíc eur.

V stredu 14. júna krátko pred 4.00 hod. prijal Hasičský a záchranná zbor Bratislava oznámenie o požiari v bytovom dome na Kyjevskej ulici v Bratislave. Malo ísť o byt na druhom z ôsmych poschodí.

Zasahujúci hasiči na mieste evakuovali dokopy 39 obyvateľov bytového domu. Zároveň pracovali na lokalizácii požiaru. Tri osoby boli na mieste intoxikované splodinami horenia v dôsledku požiaru a boli prevezené do nemocnice.

Obyvateľom bol k dispozícii aj evakuačný autobus zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách. Hasičom sa napokon podarilo požiar uhasiť a po likvidácii požiaru zabezpečili aj odvetranie vnútorných priestorov prostredníctvom pretlakovej ventilácie a vykonali záverečný prieskum bytov.

Následkom požiaru vznikla majiteľovi bytu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania, na mieste boli prítomní aj príslušníci Požiarnotechnického a expertízneho ústavu. Pri udalosti zasahovalo 20 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 5 kusmi hasičskej techniky.

Príčinou ranného požiaru bytu na Kyjevskej ulici v Bratislave malo byť nabíjanie elektrokolobežky. Na sociálnej sieti o tom informuje bratislavská krajská polícia. Podľa polície mal nastať požiar počas napájania elektrokolobežky v priestoroch jedného z bytov a následnému zadymeniu celej osemposchodovej budovy. Z bytového domu evakuovali 33 osôb, tri osoby utrpeli zranenia a boli rýchlou zdravotnou pomocou prevezení k ošetreniu do nemocnice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk