Požiar na Ekonomickej univerzite: Čo sa udialo a aká bola príčina? Hasiči majú odpovede

Kolaz bratislava ekonomicka univerzita poziar.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Stropné svietidlo na Ekonomickej univerzite v Bratislave sa stalo príčinou dramatického zásahu hasičov. Požiar v učebni vyvolal evakuáciu budovy a príčinou vzniku ohňa bola technická porucha na svietidlách.

Dramatický zásah bratislavských hasičov sa odohral počas večera v utorok 7. novembra. Krátko po 17.00 hod. boli privolaní v reakcii na ohlásený požiar na Ekonomickej univerzite na Dolnozemskú cestu v Bratislave. Hasiči po príjazde na miesto udalosti zistili, že požiar zasahuje osvetlenie v jednej z učební a nikto pri ňom nebol zranený.

Pred príchodom hasičov bola už v procese evakuácia budovy. Hasiči museli zasahovať v autonómnych dýchacích prístrojoch kvôli výskytu dymu. Požiar bol hasičmi rýchlo zlikvidovaný a zadymené priestory vyvetrané.

Taktiež pred príchodom hasičov sa jedna osoba na mieste pokúsila uhasiť požiar pomocou prenosného hasiaceho prístroja a pri tom sa nadýchala splodín horenia. Preto bola vyšetrená posádkou sanitného automobilu hasičskej záchrannej služby.

Zisťovateľ príčin prípadu identifikoval technickú poruchu na stropných svietidlách ako pôvodcu požiaru. Celková materiálna škoda bola predbežne vyčíslená na tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk