Požiar v OC Korzo: Hasiči dostali požiar rýchlo pod kontrolu, KOLO ale zasiahol a zostáva zatvorené

Kolaz poziar kolo bratislava.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Bratislavské centrum opätovného použitia tak bude pre verejnosť dočasne zatvorené.

V nedeľu v skorých ranných hodinách vznikol požiar z vonkajšej časti budovy bratislavského obchodného centra Korzo, ktorý zasiahol aj vnútorné priestory KOLO – Bratislavského centra opätovného použitia. Ako informovala spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) v tlačovej správe, centrum tak bude pre verejnosť dočasne zatvorené. Predpokladaná doba je dva mesiace a centrum bude o opätovnom otvorení informovať.

Privolaní hasiči dostali situáciu rýchlo pod kontrolu a nikto sa pri požiari nezranil. Škodu po požiari na Pestovateľskej ulici v Bratislave predbežne vyčíslili nad 200-tisíc eur.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, policajné hliadky boli k požiaru na Pestovateľskej ulici vyslané v nedeľu krátko po 4.00 hod. „Na mieste bolo zistené, že z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k požiaru kontajnera, od ktorého došlo k poškodeniu fasády budovy, ako aj vnútorných priestorov budovy,“ dodal policajný hovorca.

Na miesto privolali zisťovateľa príčiny požiarov a príslušníkov Požiarnotechnického a expertízneho ústavu ministerstva vnútra. „Príčina vzniku požiaru je konanie neznámej osoby pri manipulácii s otvoreným ohňom,“ uviedli hasiči s tým, že následkom požiaru vznikla majiteľovi objektu a neziskovej organizácii priama materiálna škoda predbežne vyčíslená nad 200-tisíc eur.

Pri udalosti zasahovalo 16 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy s piatimi kusmi hasičskej techniky a štyria dobrovoľní hasiči z Ružinova s jedným kusom techniky.

Poziar kolo odvoz a likvidacia odpadu kontajner hasici 1.jpg
Poziar kolo odvoz a likvidacia odpadu kontajner hasici 2.jpg
Poziar kolo odvoz a likvidacia odpadu kontajner hasici 3.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk