Poznaj Staré Mesto pozýva na jesenné prehliadky. Zajtra bude témou Rokoko

Poznaj Staré Mesto, hradby, kostol, námestie
SITA

Projekt Poznaj Staré Mesto pozýva na ďalšiu sériu bezplatných prehliadok Bratislavy. Už zajtra sa budú môcť záujemcovia vybrať na prehliadku historického centra Bratislavy, témou bude Rokoko. Aj v tejto sezóne bude po pamätihodnostiach Bratislavy sprevádzať sprievodkyňa Helena Navrátilová, ktorá turistov vodí po krásach hlavného mesta už 50 sezón.

Séria prehliadok bude pokračovať 4. októbra vychádzkou na tému Klasicizmus. Októbrový program zavŕši prehliadka Novoslohy 18. októbra. Všetky tieto prehliadky sa začínajú o 14. hodine na Hlavnom námestí. Zvedavým deťom a ich rodičom bude venovaná vychádzka 10. októbra, ktorá sa začne o 10.30 hod. na Hlavnom námestí.

Projekt Poznaj Staré Mesto nie je venovaný len Bratislavčanom, ktorí chcú spoznať svoje mesto, ale venuje sa aj školákom. Prehliadky Bratislavy na jar absolvovalo viac ako 600 žiakov zo základných škôl v Starom Meste, Rači, Petržalky, Ružinova či Karlovej Vsi. Okrem toho sa mohli deti zapojiť aj do súťaže o histórii Bratislavy.

Vyhodnotenie školskej časti projektu sa bude konať 9. októbra v Primaciálnom paláci v Bratislave. Detské práce bude hodnotiť spolu so sprievodkyňou Helenou Navrátilovou aj slovenská herečka Zuzana Haasová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk