Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PELLEGRINI: Prijal Nesrovnala
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal poèas TB po prijatí u predsedu NR SR. Bratislava, 3. február 2015. Foto: SITA/Robert Tappert
4. februára 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, SITA

Poznáme mená nových bratislavských viceprimátorov

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal vymenoval svojich námestníkov, stali sa nimi mestskí poslanci Milan Černý, Iveta Plšeková a Ignác Kolek.

Milan Černý bude Nesrovnala zastupovať v oblasti nakladania s majetkom hlavného mesta a v oblasti územného plánovania. Ivetu Plšekovú primátor poveril úlohami v oblasti školstva, kultúry a športu. Sociálne veci, evidenciu a inventarizáciu majetku i mestskú políciu dostal na starosť Ignác Kolek. Primátor Nesrovnal sa vyjadril, že teraz sú jeden tím a verí, že budú spolu pracovať dobre a efektívne. „Ako som sa už viackrát vyjadril, myslím si, že funkcia námestníka je veľmi dôležitá a mali by ju zastávať ľudia, ktorým ide o dobro Bratislavy. Pevne verím, že som vybral správnych ľudí“.

Primátora podľa štatútu hlavného mesta zastupujú traja námestníci. Primátor ich musí vymenovať do 60 dní od ustanovujúceho zastupiteľstva, na ktorom skladá sľub. Ak tak neurobí, jeho námestníkov zvolí mestské zastupiteľstvo. Nesrovnal zložil sľub 11. decembra 2014.

Zvoliť si svojich námestníkov umožnila bratislavskému primátorovi novela zákona o hlavnom meste SR, ktorú vtedajší prezident SR Ivan Gašparovič podpísal 29. novembra 2012. Dovtedy viceprimátorov volilo mestské zastupiteľstvo na návrh primátora. Primátor si pri menovaní viceprimátorov zároveň určí prvého námestníka. Ten ho zastupuje v prípade jeho neprítomnosti alebo nespôsobilosti na výkon funkcie. Prvý námestník plní úlohy primátora v plnom rozsahu v prípade, ak zanikne mandát primátora pred uplynutím funkčného obdobia. Primátor tiež určí, v akom poradí ho zastupujú ostatní námestníci.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X