Poznáme najkrajšie detské knihy z vlaňajšej zimy

detské knihy
SITA

Za literárne najlepšie označila porota detské knihy Svet zachránia rozprávky a Z neba padá čokoláda.

Poznáme najkrajšie a najlepšie detské knihy zimy 2014. Víťazné tituly, ktoré sa do kníhkupectiev dostali na sklonku minulého roka, hodnotili odborné poroty – výtvarná a literárna. Zostavili ich organizátori súťaže Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti a Slovenská sekcia IBBY (International Board on Books for Young People/Medzinárodná únia pre detskú knihu).

Z kolekcie kníh za zimu 2014 výtvarná porota vybrala ako Najkrajšie detské knihy zimy tri diela. Sú medzi nimi Bájky od Jeana de La Fontaine ilustrované Miroslavom Regitkom z vydavateľstva Perfekt, Slovenské povesti Márie Ďuríčkovej ilustrované Petrom Uchnárom, ktoré vydala Matica Slovenská a kniha Babče B. Kardošovej Traja kamoši.

Literárna porota vybrala dve Najlepšie detské knihy zimy 2014, a to knihu Daniela Heviera Svet zachránia rozprávky z vydavateľstva TRIO Publishing a dielo Gianniho Rodariho Z neba padá čokoláda v preklade Daniely Lozanovej, ktoré vydalo vydavateľstvo Q111.

Súťaž o najkrajšie detské knihy vznikla v roku 1990 v záujme podpory vydávania výtvarne hodnotných kníh pre deti a mládež. V roku 1991 sa rozšírila o hodnotenie literárnej zložky – súťaž o najlepšie detské knihy.

Na návrh poroty udeľuje ocenenia Bibiana a Slovenská sekcia IBBY. V súťaži sa pravidelne hodnotia knihy vydané na jar, v lete, na jeseň a v zime daného roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk