Poznáme nových majiteľov Istropolisu, ide o dvojicu známych developerov

Budova Istropolisu
SITA

Vo štvrtok zaznamenal Katastrálny portál zmenu majiteľov budovy bývalého Domu odborov v Novom Meste. Upozornil na to portál Denník N.

Spoločnosti Immocap a YIT Slovakia, ktoré spolu vytvorili spoločnosť First SPV, sú už oficiálne novými majiteľmi Istropolisu.

Spoločnosť Immocap pripravuje rekonštrukciu podchodu pod Trnavským mýtom, čiže toto bol z jej pohľadu len logický krok. Investor by tak mohol využiť potenciál podchodu a nákupné plochy rozšíriť až pod námestie pred Istropolisom.

Istropolis, výstava Barbie
V Istropolise sa konali rôzne výstavy. Foto: SITA

Immocap stojí aj za nákupným centrom Central, čiže v hre by mohlo byť aj prepojenie nových nákupných plôch s Centralom, hoci spoločnosť nákupné centrum predala už pred rokom a pol.

Druhým hráčom je spoločnosť YIT Slovakia, ktorá má viacero developerských projektov, napríklad stojí za prerodom bývalej fabriky Cvernovka.

„V tejto chvíli by bolo predčasné hovoriť o konkrétnom zámere, verejnosť budeme informovať o budúcich krokoch. Projekt, ktorý plánujeme na tomto mieste, bude mestotvorný projekt regionálneho významu,“ uviedol generálny riaditeľ firmy Immocap Group Martin Šramko.

Istropolis, výstava Barbie
IV. ročník medzinárodného festivalu AnimeSHOW 2011 a GAME EXPO 2011, ktorý sa konal 18. 19 a 20. marca 2011 v Istropolise. Foto: SITA

Koncom júna sa starosta Nového Mesta Rudolf Kusý vyjadril, že rozhodnutie, ktoré by hovorilo o likvidácii Istropolisu, v žiadnom prípade nepodpíše. So zbúraním mestská časť nesúhlasí. Budova si vyžiada prinajmenšom výraznú rekonštrukciu, keďže do tohto bývalého komunistického stánku už dlhé roky nebolo investované. Sála s kapacitou takmer 1 300 ľudí je podľa neho najväčšou na Slovensku a je neprijateľné, aby zmizla

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk