Poznáme termín otvorenia stanice Nivy, prvých návštevníkov aj cestujúcich privíta ešte v septembri

Stanica nivy.jpg

Výstavba stanice sa začala v roku 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower.

Komplex Nivy s novou autobusovou stanicou v Bratislave otvoria koncom septembra. Na sociálnej sieti o tom informoval developer HB Reavis.

Nivy svojich prvých návštevníkov aj cestujúcich privítajú už 30. septembra,“ uvádza investor s tým, že do hlavného mesta prinesú novú modernú autobusovú stanicu, ale aj zelenú strechu, služby a obchody, ako aj celoročnú mestskú tržnicu.

Autobusový terminál letiskového typu bude mať 36 nástupíšť, sedem výstupísk a 86 stojísk pre autobusy s bezbariérovým prístupom.

Fungovanie centra

Napriek tomu, že samotné centrum bude fungovať v nočnom a dennom režime, na autobusovú stanicu sa dostanú cestujúci nepretržite. Súčasťou budú prevádzky rýchleho občerstvenia, informačné pulty či úschovňa batožiny.

Priestory autobusovej stanice sú v prvom podzemnom podlaží. Cestujúci môžu využiť 14 výťahov a dva eskalátory, ktoré sú rozmiestnené po celom Nivy centre,“ konštatuje stavebník.

Vďaka deviatim LCD TV panelom, veľkej LED stene letiskového typu a niekoľkým samoobslužným dotykovým kioskom budú mať cestujúci prehľad o príchode či odchode autobusov.

Chýbať nebude ani chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov či bezplatnú WiFi sieť v celom priestore stanice,“ dodáva developer.

Sklz pre koronavírus

Výstavba stanice sa začala v roku 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower.

Pôvodný termín dokončenia stanice bol avizovaný na jeseň 2020, z dôvodu pandémie developer tento termín posunul najskôr na jar 2021, neskôr na jeseň tohto roka. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské Nivy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk