Pozor na investičné podvody: Príbeh muža, ktorý prišiel o úspory cez falošného investora, je varovaním

Policia bratislva rychlost meranie kontrola.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Muž zo seneckého okresu dúfal v rýchle zhodnotenie svojich peňazí, no namiesto toho sa stal obeťou podvodníka. Podvodník ho kontaktoval cez WhatsApp a podvedený muž tak investoval 30 000 eur, ktoré mu mali priniesť veľké zisky. Skutočnosť však bola úplne iná a prípadom sa teraz zaoberá polícia.

Pravidlá investovania nepozná každý, preto sa mnoho z nás obracia na špecialistov. To si myslel aj 60-ročný muž zo Seneckého okresu, keď investoval 30-tisíc eur. Investora si však nepreveril, podozrivé mu však malo byť už to, že ho kontaktoval sám a prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

Podvedený muž očakával veľké zisky po dvoch rokoch od vloženia peňazí, namiesto toho sa stal obeťou falošnej investičnej schémy. Podvodník mu cez aplikáciu WhatsApp sľuboval zisk až 120-tisíc eur.

Realita však bola krutá. Namiesto očakávaných ziskov zistil, že bol uvedený do omylu a peniaze sú nenávratne preč. Po tomto zistení sa muž rozhodol podať trestné oznámenie na policajnom útvare, kde oznámil podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu.

Prípadom sa teraz zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci. Polícia varuje verejnosť pred podobnými podvodmi, ktoré sa často vyskytujú na sociálnych sieťach a komunikačných platformách.

Opätovne vás upozorňujeme, aby ste zvážili komu zveríte svoje peniaze na investovanie! Ak nerozumiete investovaniu a kryptomenám v žiadnom prípade neposielajte peniaze cudzím osobám, a taktiež neobchodujte samostatne na trhoch,“ zdôrazňujú policajti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk