Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pes_zviera_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
6. apríla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pozor, zmena v systéme nahlasovania túlavých či uhynutých zvierat

Hlavné mesto a Sloboda zvierat uzavreli zmluvu o poskytovaní služieb v oblasti veterinárnej asanácie túlavých alebo uhynutých zvierat. Partner mesta vzišiel z verejnej súťaže a zmluva na poskytnutie nepretržitých služieb je viazaná na dobu určitú po dobu 12 mesiacov.

Zmluva mení systém oznamovania túlavých či uhynutých zvierat. Hlavná zmena spočíva v tom, že oznámenie o týchto zvieratách nebude adresované priamo Slobode zvierat, ale obyvatelia budú informovať Mestskú políciu hlavného mesta. K dispozícii bude číslo skráteného volania 159. Vzápätí mestská polícia zašle oznámenie na dispečing Slobody zvierat mailom a jej predstavitelia zabezpečia odchyt túlavého alebo uhynutého zvieraťa.

Po zavolaní na číslo 159 nahlásia obyvatelia údaje priamo do systému (tabuľková forma), pričom pracovník dispečingu mestskej polície si zaznačí dátum a čas nahlásenia, ulicu, kde sa dané zviera pohybuje, meno a priezvisko nahlasovateľa, telefónny kontakt, druh zvieraťa, rasu a počet. Zároveň budú spísané presné údaje o dátume a čase výkonu, umiestnenie do karantény a ďalšie údaje, napríklad nakladanie s túlavým zvieraťom.

Táto nová tabuľková forma zápisu bude slúžiť ako podklad pri fakturácii služieb od Slobody zvierat, ktoré sú definované v zmluve s hlavným mestom. Tým sa vytvára systém kontroly činnosti Slobody zvierat a to tak, že podklady zaznačené v spisovom zázname sa musia zhodovať s údajmi v objednávkach, ktoré dostali od mestskej polície. Mesto tak uhradí len tie výkony, ktoré objednala mestská polícia. Na činnosť odchytu a asanácie túlavých či uhynutých zvierat je vyčlenených podľa zmluvy 120 000 eur s DPH.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X