Pozorný sused si všimol zvláštnu činnosť, ihneď zavolal políciu a tá podozrivého hneď chytila

Kolaz bratislava kradez policia.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Podľa polície ide o príkladnú spoluprácu a reakciu pozorného suseda. Vďaka rýchlemu konaniu suseda sa zlodeja podarilo chytiť v krátkom čase. 

Polícii sa opäť v praxi potvrdilo, že včasné oznámenie incidentu od občanov na linke 158 zvyšuje pravdepodobnosť zadržania páchateľa trestného činu. Počas stredajšej noci volal muž na linku 158 s tým, že spozoroval podozrivé konanie neznámej osoby. Neznámy človek sa mal nachádzať vo vnútorných priestoroch brány obytného domu na Kadnárovej ulici.

Polícia sa okamžite vydala na miesto, kde preverili a potvrdili oznámenie. Takmer okamžite tiež neďaleko uvedeného domu obmedzili na osobnej slobode 30-ročného muža.

Po preverení bližších informácií na mieste bolo zistené, že muž krátko po 2.15 hod. vošiel cez pootvorené dvere do obytného domu, zišiel do pivničných priestorov kde poškodil dvere od pivničných kobiek s cieľom odcudziť tam uložené veci,“ uvádza k prípadu bratislavská polícia.

V blízkosti miesta tiež polícia našla skrutkovač a ďalšie náradie, ktoré podozrivý muž použil. Vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnej osobe sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III. Zo strany povereného príslušníka Policajného zboru bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk