Pozrite sa kedy bude ustanovujúce zastupiteľstvo v Ružinove

Miestny urad ruzinov mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Ustanovujúce zastupiteľstvo v bratislavskej mestskej časti Ružinov bude v pondelok 10. decembra.

Uviedol to Matej Švec z Útvaru pre styk s verejnosťou mestskej časti Ružinov s tým, že jeho začiatok naplánovali na 14.00 hod. Zasadnutie zastupiteľstva bude vo veľkej zasadačke na miestnom úrade na Mierovej 21 v Bratislave. Novým starostom Ružinova sa stal Martin Chren (nezávislý), spolu s poslancami na ustanovujúcom zastupiteľstve zloží sľub.

Za stranu Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sme rodina – Boris Kollár, Občiansku konzervatívnu stranu (OKS), NOVA, Zmenu zdola, Demokratickú úniu Slovenska bude v Ružinove sedem poslancov, a to Michal Gašaj, Michal Vicáň, Petra Kurhajcová, Matúš Méheš, Nikolaj Gečevský, Kamil Bodnár a Marek Machata. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov tohtoročných komunálnych volieb, ktoré zverejnil na svojej stránke Štatistický úrad SR.

Za hnutie Progresívne Slovensko a stranu SPOLU – občianska demokracia bude v ružinovskom zastupiteľstve sedieť desať poslancov. Sú to Katarína Šimončičová, Boris Čechvala, Ivan Kraszkó, Martin Ferák, Lucia Štasselová, Peter Herceg, Monika Ďurajková, František Bolgáč, Silvia Pilková, ako aj Peter Strapák.

Nezávislých poslancov bude osem – Eva Bacigalová, Jozef Matúšek, Michaela Biháryová, Mária Barancová, Marcela Kulifajová, Martin Patoprstý, Vladimír Sirotka a Maroš Mačuha.

V Ružinove zvíťazil v súboji o post starostu Martin Chren pred Jánom Buocikom. „Nesmierne si vážim dôveru Ružinovčanov. Oslavovať však budem až o štyri roky, keď sa nám podarí vyriešiť problémy, ktoré dedíme,“ povedal Chren. Martin Chren zvíťazil v 64 zo 68 okrskov.

Komunálne voľby boli na Slovensku v sobotu 10. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk