Pozrite sa kedy bude ustanovujúce zastupiteľstvo v Starom Meste

Miestny urad stare mesto bratislava.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Ustanovujúce zastupiteľstvo v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto bude v utorok 4. decembra.

Uviedla to hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková s tým, že začiatok naplánovali na 9.00 hod. Zasadnutie zastupiteľstva bude v Staromestskej sieni na miestnom úrade na Vajanského nábreží 3 v Bratislave. Novou starostkou mestskej časti sa stala Zuzana Aufrichtová (SaS, OKS, OĽaNO, NOVA, Zmena zdola – Demokratická únia Slovenska, Sme rodina – Boris Kollár, KDH), spolu s poslancami na ustanovujúcom zastupiteľstve zloží sľub.

V dvadsaťpäťčlennom staromestskom parlamente budú len traja nezávislí poslanci. Sú nimi Barbora Oráčová, Martin Gajdoš a Jana Španková.

Za hnutie Progresívne Slovensko a stranu SPOLU – občianska demokracia bolo zvolených desať poslancov, a to Anna Dojčanová, Petr Skalník, Matej Vagač, Ivan Bútora, Dana Kleinert, Adam Berka, Damask Gruska, Tomáš Dentico, Petra Hitková a Juraj Mikulášek.

Za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO), stranu Sloboda a Solidarita (SaS), Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratickú hnutie (KDH), Občiansku konzervatívnu stranu (OKS), Nova, Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska bude v miestnom zastupiteľstve Starého Mesta sedieť dvanásť poslancov – Tomáš Ziegler, Vladimír Palko, Peter Osuský, Boris Ažaltovič, Halka Ležovičová, Ľubomír Boháč, Miroslav Vrábel, Ondrej Dostál, Viera Satinská, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Martina Uličná a tiež Milan Remiš.

Novou starostkou Starého Mesta bude v ďalšom volebnom období Zuzana Aufrichtová, ktorá získala 6 104 hlasov voličov, čo predstavuje viac ako 36 percent. Celkový počet voličov starostu Starého Mesta bol 16 680.

Komunálne voľby boli na Slovensku v sobotu 10. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk