Pozrite sa, ktoré významné osobnosti regiónu získajú slávnostné ocenenie Bratislavského samosprávneho kraja

Divadlo arena bratislava citylife.jpg

Slávnostné udeľovanie ocenení Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční v stredu o 19.00 hod. v Divadle Aréna na Viedenskej ceste v Bratislave.

Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman s tým, že slávnostné udeľovanie Ocenení Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční v stredu o 19.00 hod. v Divadle Aréna na Viedenskej ceste v Bratislave.

Kraj udelí Pamätné listy predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, z toho jeden in memoriam. Medzi ocenenými sú Ján Blaho, Ivan Haverlík, Marián Minarovič, Zuzana Nerádová, Peter Oswald, Jarmila Ožvaldová a Anna Popracová. Taktiež udelí výročné Ceny Samuela Zocha, ktoré dostanú reprezentanti vo vodnom slalome Peter a Pavol Hochschornerovci, herečka Marta Sládečková, univerzitný profesor a literárny historik Ondrej Sliacky, Ján Čapkovič a Jozef Čapkovič, Pavel Dvořák, Ján Longa, Karol Mičieta, Vladimír Predmerský, ako aj Margita Rohlíčková. Na udelenie titulu Historická osobnosť regiónu bol nominovaný hudobný skladateľ Eugen Suchoň.

Úradu BSK doručili tento rok 35 návrhov na udelenie Ocenení Bratislavského samosprávneho kraja. O jednotlivých kandidátoch na udelenie ocenenia rozhodovala podľa hodnotiacich kritérií výberová komisia pre ocenenia BSK, ktorú menoval predseda kraja Juraj Droba. Na udelenie Čestného občianstva Bratislavského samosprávneho kraja nespĺňala kritériá žiadna z nominácií.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk