Pozrite sa s nami na program tradičného Dňa otvorených pivníc v Bratislave

Red wine bottle and glass on table in vineyard Tuscany Italy
ilustračná foto : Gettyimages

V piatok sa začína už tradičné vinárske podujatie Deň otvorených pivníc.

Podľa informácií hovorkyne Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucie Forman, podujatie sa uskutoční v piatok 23. novembra od 14.00 do 21.00 hod. a v sobotu 24. novembra od 12.00 do 21.00 hod. na Malokarpatskej vínnej ceste. Ochutnávať sa budú tohtoročné vína aj vína minulých ročníkov či archívne.

Devätnásty ročník podujatia otvorí návštevníkom 169 pivníc v 29 mestách a obciach pod Malými Karpatami. Najviac historických pivníc nájdu vo Svätom Jure, potom v Pezinku a Modre. Počas dvoch dní budú otvorené aj najväčšie stredoeurópske pivnice Hradu Červený Kameň, kde zároveň bude možné vypočuť si výklad o histórii pivníc.

BSK zároveň spolu s autobusovým dopravcom Slovak Lines zabezpečila na podujatie turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý ich odvezie do vybraných miest a obcí na trase Bratislava – Svätý Jur – Pezinok – Vinosady – Modra – Dubová – Častá – Doľany a späť.

Autobus odchádza z autobusovej stanice z nástupišťa číslo 4. Prvý spoj pôjde v piatok o 11.30 hod., ďalší o 14.35, 17.35 a posledný o 20.10 hod. Cestujúci si lístky zakúpia u vodiča.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk