Pozrite si aký mimoriadny koncert pripravil Cultus Ružinov pre svojich divákov tentokrát

300x300_turksoy.jpg

Mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na jedinečné predstavenie Turksoy, na ktorom zaznejú vybrané skladby turkických skladateľov z celého sveta. Orchester Turksoy vystúpi po prvýkrát na Slovensku v Dome kultúry Ružinov, Ružinovská 28.

Komorný orchester Medzinárodnej organizácie turkickej kultúry (Turksoy) odprezentuje už 2. decembra o 18.00 hod. výber tých najtalentovanejších mladých umelcov z krajín: Azerbajdžan, Kazachstan, Kirgizsko, Uzbekistan, Turkménsko a Turecko. Repertoár orchestra Turksoy zahŕňa širokú škálu diel, vrátane diel skladateľov turkického sveta, ako aj svetoznámych skladateľov klasickej hudby.

Orchester bude sprevádzať dirigent Mustafa Mehmandarov z Azerbajdžanu.

Medzinárodná organizácia turkickej kultúry (Turksoy) je organizácia, ktorá vykonáva kultúrne a umelecké aktivity na posilnenie vzťahov medzi turkickými národmi a krajinami s cieľom preskúmať, propagovať, zachovať a preniesť svoje spoločné kultúrne dedičstvo, jazyk, históriu, umenie, zvyky a tradície budúcim generáciám.

Vstupenky na komorný orchester Turksoy si môže zadarmo vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove na recepcii v DK Ružinov, Ružinovská 28, každý deň od 21. novembra medzi 7.00 až 22.00 hod. Kapacita je obmedzená, preto neváhajte.

Partnerom podujatia je veľvyslanectvo Kazachstanu v Bratislave a veľvyslanectvo Tureckej republiky v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk