Pozrite si predpoveď počasia na najbližšie štyri dni, podľa SHMÚ bude v Bratislave takto

Oblaky, počasie, zamračené
Foto: ilustračné, pixabay.com

Podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu nás čaká príjemný víkend. Teploty sa počas dňa vyšplhajú nad bod mrazu a občas bude svietiť aj slnko.

Ako uvádza SHMÚ na svojej webovej stránke, záver pracovného týždňa bude v Bratislave a okolí nasledovný. Meteorológovia hlásia na piatok 18. januára 2019 polooblačno, takže občas vykukne aj slnko. Nočná teplota sa udrží nad bodom mrazu a ortuť teplomera by mala ukazovať dva stupne Celzia nad nulou. Počas dňa sa len mierne oteplí, nakoľko teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo piatich stupňov Celzia. Oblačný deň doplní vietor, ktorý zafúka severozápadným smerom a jeho rýchlosť bude 4 m/s.

Počas víkendu teploty o čosi klesnú a v noci sa treba pripraviť aj na mráz. Ako predpokladajú slovenskí meteorológovia, v sobotu 19. januára 2019 má byť v Bratislave okolí opäť polooblačno. Nočná teplota klesne na mínus šesť stupňov Celzia, no počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá slabo nad nulu. Podľa SHMÚ bude jeden stupeň Celzia. Deň doplní mierny východný vietor, ktorý zaveje rýchlosťou 2 m/s.

Na nedeľu 20. januára 2019 si pre nás príroda pripravila podobné počasie. Ako sa píše na webe Slovenského hydrometeorologického ústavu, v Bratislave a okolí má byť oblačno. Nočná teplota klesne na hodnotu mínus šytri stupne Celzia a denná vystúpi na jeden stupeň Celzia. Zafúka východný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 2 m/s.

Ani začiatok nového týždňa neprinesie v počasí výraznú zmenu. Podľa predpokladu SHMÚ bude v pondelok 21. januára 2019 len malá oblačnosť. V noci treba rátať s mrazom, a síce ortuť teplomera by mala klesnúť na mínus šesť stupňov Celzia, počas dňa sa však teplota opäť vyšplhá nad nulu a malo byť okolo dvoch stupňov Celzia. Deň s veľmi malou oblačnosťou bude sprevádzať mierny juhovýchodný vietor, ktorý zaveje rýchlosťou 1 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk