Do práce bicyklovalo v máji 3 339 Bratislavčanov, najazdili takmer 450-tisíc kilometrov

Do práce na bicykli
bratislava.sk

Výsledky kampane, ktorá sa koná pravidelne v máji, vo štvrtok večer slávnostne vyhlásil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

„Narastajúci počet prihlásených cyklistov je pozitívnym výsledkom a svedčí o trende využívania bicykla ako formy alternatívnej dopravy pri každodennom dochádzaní do práce ako ekologickej aj zdraviu prospešnej formy životného štýlu,“ povedal.

Bratislava je podľa primátora naklonená vytváraniu podmienok pre rozvoj cyklistiky v meste. Mesto uskutočňuje potrebné kroky v rámci Akčného plánu rozvoja cyklistickej a pešej dopravy na rok 2018 s cieľom zvýšiť podiel nemotorovej a verejnej dopravy. Primátor pripomenul, že už o niekoľko týždňov spustia v Bratislave aj bikesharing. „Vo svete je hojne využívaný a verím, že aj u nás nájde svojich priaznivcov, ktorí preferujú tento spôsob dopravy voči motorovej,“ uviedol.

Víťazným zamestnávateľom s najväčším počtom účastníkov v rámci Slovenska sa stala Železničná spoločnosť Slovensko, ktorá sa stala víťazným zamestnávateľom aj v rámci Bratislavy. Na bratislavskom magistráte sa do súťaže zapojilo 22 zamestnancov.

Súťaž organizuje Občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica v spolupráci s ministerstvom dopravy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk