Práce na Harmincovej stoja pre vlhkosť, meškať by vraj nemali a termíny sa dodržia

Dubravka harmincova rozsirenie prace.jpg

Dôvodom útlmu prác sú poveternostné podmienky, podľa mesta budú termíny dodržané.

Práce na rozšírení Harmincovej ulice v Dúbravke dočasne pozastavili, termíny však podľa mesta dodržia. Na sociálnej sieti o tom informuje Dúbravka. Tá sa na podnet obyvateľov obrátila na magistrát s otázkou, prečo práce v týchto dňoch utlmili.

Na Harmincovej je potrebné urobiť stabilizáciu podložia, to je však teraz po dažďoch zvlhnuté a je potrebné, aby preschlo,“ uviedlo mesto s tým, že ak nebude mrznúť a keď preschne zemina do potrebnej hĺbky práce opäť zintenzívnia.

K posunu termínov podľa magistrátu nepríde. V pôvodnom harmonograme sa podľa mesta počítalo s tým, že v zimných mesiacoch príde k útlmu pracovnej aktivity. Rozširovanie frekventovanej ulice, ktorá je jedným z hlavných prístupov do a z Dúbravky, má trvať do augusta budúceho roka.

Dovtedy by mal stavebník zmeniť dnešnú dvojpruhovú Harmincovu na štvorprúdovú komunikáciu. Zhotoviteľom je spoločnosť Strabag, ktorá vyhrala súťaž v hodnote takmer 3,6 milióna eur bez DPH.

Projekt počíta s rozšírením v úseku od križovatky s ulicou M. Sch. Trnavského po križovatku s ulicou Polianky, kde nadviaže na už vybudovanú štvorpruhovú cestu. Prístupovú ulicu do mestskej časti, spojnicu Dúbravky a centra, riešia už od roku 2006. „Zámer brzdili najmä nevysporiadané pozemky pod cestou v hornej časti ulice,“ uzavrela mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk