Práce na obnove športového ihriska na Tbiliskej ulici sa už začali, posunuté boli pre prekládku plynovodu

Raca ihrisko sport areal tbiliska.jpg
Zdroj: www.raca.sk

Začiatok obnovy športového areálu na Tbiliskej sa začal hneď po kolaudácii prekládky plynovodu.

Rekonštrukcia ihriska pri Základnej škole na Tbiliskej ulici sa oficiálne začala 11. mája, avšak začiatok sa posunul pre potrebnú prekládku plynovodu. Keďže už bola prekládka skolaudovaná, mohlo sa začať na prácach. Tie sú rozdelené do viacerých etáp, pričom momentálne sa rieši elektrická prípojka. Postupne budú prebiehať práce na futbalovom ihrisku a atletickom ovále, potom vznikne tribúna a tienenie schodiskového hľadiska. Žiaci zo ZŠ Tbiliská, ale aj obyvatelia mestskej časti, si tak podľa predpokladov MČ budú užívať nové ihrisko v októbri toto roka.

Na novom multifunkčnom športovom areáli sa bude nachádzať futbalové ihrisko s hernou plochou 60×40 metrov a celkovou plochou 70 x 45,4 metra, s dvomi pevnými bránkami a štyrmi mobilnými. Vo vnútornom ovále bude umelý zelený trávnik, ktorý sa môže využívať aj na iné športy či aktivity detí zo základnej školy na hodinách telesnej výchovy.

Bežcov poteší ovál, ktorý zostáva v dĺžke 250 metrov, avšak dostane nový tartanový povrch. Bežecký ovál bude mať vyznačené 4 dráhy, rovinky v dĺžkach 50, 60 a 100 metrov s 10 metrovým dobehom a 3-metrovú rozcvičovaciu plochu. Pribudne aj nové osvetlenie oválu aj ihriska. V projekte je plánovaná revitalizácia hokejbalového ihriska. MČ sľubuje nový povrch a mantinely, pribudnú 2 basketbalové koše, dve streetball ihriská, dve hokejové bránky.

Vybudované bude tiež malé ihrisko (24 krát 15 metrov) pre vybíjanú, volejbal s povrchom playtop, priestor pre vrh guľou a skok do diaľky, nainštaluje sa aj systém zábran proti vyleteniu lopty a projekt počíta aj s rekonštrukciou tribún pre divákov so zabezpečeným bezbariérovým prístupom. Celkovo je v projektovej dokumentácii riešená plocha 15,346 m štvorcových, z toho je plocha zelene 7 089 m štvorcových.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk