Práce na revitalizácii parkov pokračujú: Týkajú sa najmä Starého Mesta, ale dočkala sa aj Vrakuňa

Kolazbratislava zive miesta revitalizacia.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Práce na zveľadení verejných priestorov v Bratislave sú v plnom prúde. Revitalizácia parkov v lokalitách Legionárska, Dunajská a Kazanská prináša nové Živé miesta.

Ako to vyzerá s prácami na zveľadení verejných priestorov? Práve prebiehajú práce na revitalizácii parkov v lokalitách Legionárska, Dunajská a Kazanská. V Starom Meste a vo Vrakuni by sme sa tak mali čoskoro dočkať nových Živých miest.

V súčasnosti prebiehajú terénne úpravy v parčíku na Legionárskej. Realizuje sa tu doplnenie výsadby, finalizácia peších chodníkov, pridanie osvetlenia, multifunkčného ihriska a mobiliáru, vrátane tradičných bratislavských lavičiek. V rámci týchto prác vzniklo viacero vstupov do parčíku, sieť parkových chodníkov a spevnených plôch pri vstupoch.

Na radosť psičkárov tu vzniká aj oplotený výbeh pre psy. Pribudne tu aj rozšírený priestor na čakanie za zastávkou MHD a obnovený chodník od Kmeťovho námestia. Paralelne s Radlinskou ulicou tu bol vybudovaný drevený palubový chodník, ktorý chráni koreňové systémy existujúcich stromov.

Obnova na Dunajskej

V parkovej časti Dunajskej ulice prebiehajú dokončovacie práce. Chodníky boli obnovené, čierny asfalt nahradený bielym betónom. Záhony s kríkmi, stromami, trvalkami a trávnikom boli rozšírené.

V zadnej časti parku sú nové herné prvky, pieskovisko, šmykľavka a novinkou je vodný herný prvok s funkciou vodozádrže. Park je vybavený novými lavičkami, smetnými košmi, osvetlením a cyklostojanmi.

Revitalizácia na Kazanskej

Dlhodobo zanedbaná verejná plocha na križovatke Kazanskej a Čiernovodskej ulice rovnako prechádza transformáciou. Betónové plochy boli odstránené, vodorovné rozvody sú inštalované a prípravy smerujú k novému osvetleniu a ďalšej infraštruktúre.

V nasledujúcich týždňoch začnú práce na spevnenej, betónovej ploche pred zdravotným strediskom. Na tomto priestore pribudne plocha zo zatrávňovacích dlaždíc, mlatový povrch v časti za zastávkou a asfaltový chodník popri zdravotnom stredisku od Bebravskej ulice. Po dokončení terénnych úprav a spevnených plôch príde na rad osvetlenie a mobiliár.

Tieto projekty sú súčasťou Programu obnovy verejných priestorov Živé miesta, realizovaného Metropolitným inštitútom Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk