Práce na rozšírení Harmincovej pokračujú, má priniesť zlepšenie dopravy na tejto frekventovanej spojnici

Harmincova dubravka rekonstrukcia cesta komunikacia.jpg

Zhotoviteľ stavby vykonáva statické skúšky podložia pod novou cestou.

Bratislava pokračuje v prácach na rozšírení Harmincovej ulice v Dúbravke. S rozšírením dvojpruhovej na štvorpruhovú komunikáciu začali koncom tohto leta a práce by mali trvať približne 12 mesiacov. Ako uvádza hlavné mesto na sociálnej sieti, rozšírenie ulice má priniesť zlepšenie dopravy na tejto frekventovanej spojnici Dúbravky s centrom mesta.

V týchto dňoch zhotoviteľ vykonáva statické skúšky podložia pod novou cestou – to musí byť dostatočne pevné, aby unieslo stavbu zaťaženú dopravou,“ približuje magistrát. Ako dodáva, na vyčlenenej ploche – skúšobnom poli, zhotoviteľ vybudoval navrhované podložie a vykonáva statické skúšky na overenie, či je zvolené podložie vyhovujúce.

Paralelne prebiehajú ďalšie práce. V smere do mesta popri ceste osadili nové stĺpy verejného osvetlenia a pokračujú tiež výkopové práce a prekládky sietí,“ dodáva mesto.

Práce na prvej etape, počas ktorej vybudujú dva nové pruhy, budú trvať približne do apríla roku 2023. Nasleduje druhá etapa, keď zrekonštruujú vozovku po celej dĺžke vrátane novej svetelnej signalizácie, cestných obrubníkov, úpravy dažďových vpustov a terénnych úprav.

Práce na druhej etape budú robiť za plnej premávky, už na novej vozovke a potrvajú približne do júla 2023. „Tretia etapa potrvá približne do augusta 2023 a bude v nej realizované vodorovné značenie a ostrovček na križovatke Polianky,“ uzavrelo mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk