Práce na rozšírení Harmincovej pokračujú, predĺžia sa však o ďalšie dva mesiace

Harmincova dubravka predlzenie cesta prace.jpg

Dokončenie celej stavby je plánované na začiatok novembra 2023.

Bratislava pokračuje s prácami na rozšírení Harmincovej ulice v Dúbravke. Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, v dôsledku neočakávaných okolností bolo nutné posunúť harmonogram projektu o dva mesiace.

Dokončenie celej stavby je plánované na začiatok novembra 2023. V dolnej časti ulice teraz pokladajú prvé vrstvy asfaltu na novo vybudovanom úseku cesty. „Zároveň sme položili nové kamenné obrubníky, prídlažbu a stĺpy verejného osvetlenia – všetko v súlade s našimi princípmi a štandardmi,“ uvádza mesto.

Podklad aj vodovodné šachty

V hornej časti ulice realizujú podklad zo štrkodrvy a s ním súvisiace zemné práce. „Pre nestabilitu ílovitého podložia musela byť časť nového úseku trasy kompletne odkopaná a nahradená vhodným materiálom,“ vysvetľuje mesto oneskorenie prác.

Navyše museli spolu s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou upraviť aj vodovodné šachty, ktoré sa ukázali byť v havarijnom stave. „Časovo náročná bola najmä výroba atypických tvaroviek vodovodného potrubia,“ dodáva samospráva.

Práce na prvej etape

Práce na prvej etape, čiže vybudovanie úplne nového úseku cesty, ktoré malo byť hotové do konca apríla, tak budú trvať do konca júna. „V rámci týchto prác bude teraz dočasne uzavretý priechod pre chodcov na križovatke Harmincovej a Húščavovej ulice. Obchádzka pre chodcov povedie cez priechod pre chodcov pri autopredajni,“ konštatuje magistrát.

Počas druhej etapy zrekonštruujú starú vozovku po celej dĺžke. Pribudne nová svetelná signalizácia, nové obrubníky, prídlažba a upravia dažďové vpusty. Doprava bude počas druhej etapy presmerovaná na novú časť cesty.

Nasledovať bude posledná etapa, v rámci ktorej budú robiť najmä dopravné značenie na celom, novom a aj zrekonštruovanom úseku a dokončovacie práce.

Jeden z hlavných prístupov

Harmincova predstavuje jeden z hlavných prístupov do a z Dúbravky a zabezpečuje spojenie s obchvatom mesta. „Jej rozšírenie zo súčasnej dvojpruhovej komunikácie na štvorpruhovú bude viesť k plynulejšej doprave a zlepšeniu podmienok pre mestskú hromadnú dopravu,“ konštatuje mesto.

Rovnako odbremení časť Lamačskej cesty smerom na Lamač a Záhorskú Bystricu. V rámci projektu sa cesta rozširuje od križovatky s ulicou M. Sch. Trnavského po križovatku s ulicou Polianky, kde nadviaže na už vybudovanú štvorpruhovú cestu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk