Práce na Starom moste pokročili. Montuje sa už aj na staromestskom brehu

Starý most
SITA

Doteraz konštrukciu mosta montovali a vysúvali len z petržalskej strany Dunaja, nad riekou je už 195 metrov oceľovej konštrukcie.

Oceľovú konštrukciu Starého mosta v Bratislave začali montovať už aj na staromestskej strane Dunaja. Aktuálne tu montujú 30-metrovú časť oceľovej konštrukcie.

„Pôvodne sme mali v polovici augusta vysúvať oceľovú konštrukciu z petržalskej strany Dunaja. Postup prác sme však zmenili pre deformáciu ohrádzky spôsobenej vyššou hladinou Dunaja pri mikropilotáži. Deformáciu sme odstránili a pracujeme na začatí betonážnych prác, následne budeme pokračovať výsuvom konštrukcie na zadunajskej strane nábrežia. Finálny termín dokončenia projektu nie je ohrozený,“ vysvetlila rozšírenie montáže konštrukcie mosta na oba brehy Dunaja hlavná dopravná inžinierka Bratislavy Tatiana Kratochvílová.

Ďalších 70 metrov oceľovej konštrukcie Starého mosta plánujú z petržalskej strany vysúvať po zabetónovaní nového piliera 34, ktorý nahradí zbúrané piliere 3 a 4. V súčasnosti je nad Dunajom vysunutých 195 metrov konštrukcie mosta. Po vysunutí častí konštrukcie z petržalskej a staromestskej strany už bude nad Dunajom takmer 300 z projektovaných 460 metrov Starého mosta.

Okrem mosta sa pracuje aj na pokládke električkovej trate.

„Pre ukončenie prác na petržalskej strane nám ešte chýba položiť približne 150 metrov električkovej trate. Finišovať budeme v priebehu októbra prácami na výhybkách a položením koľajníc na mostných objektoch,“ priblížila stav prác pri Bosákovej ulici Kratochvílová s tým, že v Petržalke už do ukončenia stavby neplánujú žiadne dopravné obmedzenia.

Inak je to však na Štúrovej ulici v Starom Meste, kde robotníci rekonštruujú križovatku Jesenského – Štúrova. Po ukončení stavebných prác už budú môcť električky z Jesenského odbočovať nielen doľava na Kamenné námestie, ale aj doprava na Štúrovu ulicu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk