Práce v Mestských lesoch Bratislava pokračujú, buďte opatrní a môžete aj pomôcť

Kolaz bratislava mestske lesy.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Hlavné asfaltové trasy už sú bezpečne priechodné, no lesné cesty, zahŕňajúce turistické a cyklotrasy, budú otvárané postupne.

Aj počas sviatkov intenzívne pokračuje úsilie o obnovu chodníkov a ciest v Mestských lesoch Bratislava, ktoré zasiahli nedávne nepriaznivé poveternostné podmienky. Tím pracovníkov, vedený dvoma traktormi s pilčíkmi, železným koňom a odborníkmi na údržbu lesoparku, neúnavne odstraňuje spadnuté stromy a konáre.

Hlavné asfaltové trasy už sú bezpečne priechodné, no lesné cesty, zahŕňajúce turistické a cyklotrasy, budú otvárané postupne. Neskôr budú údržbové práce pokračovať na úzkych singletrailoch a ťažko dostupných trasách.

Výzvou pre návštevníkov je stále dodržiavať opatrnosť vzhľadom na možné nebezpečenstvá. Stále sa nájdu aj na cestách a cestičkách konáre a stromy. Na niektorých úsekoch môže byť prítomná vrstva blata a drobných konárov, čo predstavuje riziko predovšetkým pre cyklistov. Pôda je ešte stále podmočená, niektoré stromy sú naklonené a konáre môžu visieť priamo nad trasami, takže je nevyhnutné udržiavať stálu opatrnosť, najmä pri silnejšom vetre.

Pracovníci pokračujú v postupnom odstraňovaní vyčnievajúcich, naklonených stromov a odstraňovaní materiálu a visiacich konárov. Celý proces môže potrvať 2 až 3 týždne. V tomto čase nie je potrebné nahlasovať padnuté alebo nebezpečné stromy, keďže ich sledovanie bude prebiehať pravidelne samotnými odborníkmi.

V prípade, že chcete prispieť k zlepšeniu situácie, máte možnosť odstránenia konárov z okolia ciest. Je ideálne vyťahovať ich nielen z ciest, ale aj z okrajov a prenášať ich do hlbších častí lesa. Kraje asfaltiek sa následne skosia, a preto je dôležité dodržiavať tieto pokyny. Vaša spolupráca a opatrnosť sú nevyhnutné pre bezpečnosť všetkých návštevníkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk