Pravidelná Hodinka s občanmi, stretnutie starostu Petržalky s obyvateľmi, sa začne v stredu

technopol petržalka miestny urad stretnutia starosta zastupitelstvo poslanci
Foto: ilustračné, commons.wikimedia.org

Starosta Petržalky sa bude od stredy pravidelne stretávať s obyvateľmi a riešiť s nimi podnety.

Hodinky s občanmi sa budú konať vždy v prvú stredu v mesiaci a pôjde v nich o stretnutia obyvateľov so starostom Petržalky Jánom Hrčkom. Prvé stretnutie sa uskutoční v stredu 3. apríla o 16.00 hod. v Cik-Cak Centre na Jiráskovej ulici 5 v Petržalke. Niektoré podnety obyvateľov nemusia byť v kompetencií mestskej časti a v takýchto prípadoch stačí len nasmerovanie na kompetentné úrady. V niektorých prípadoch môže mestská časť obyvateľovi pomôcť s kontaktovaním kompetentných úradov.

Chceme opäť otvoriť samosprávu ľuďom a vybudovať si medzi sebou dôveru. Zdedili sme viacero problémov, ktoré sa snažíme vyriešiť a budeme vďační za akúkoľvek spätnú väzbu od občanov, či sa nám to darí,“ povedal Hrčka.

Inovácie a skvalitňovanie služieb v rámci mestskej časti je prioritou. Nahlasovanie podnetov, návrhov a nápadov môžu preto obyvatelia už aj prostredníctvom webovej stránky mestskej časti. Pomocou odosielacieho formulára môžu obyvatelia svoje postrehy posielať priamo na jednotlivé oddelenia miestneho úradu. Napriek tomu je pre Petržalku osobný kontakt veľmi dôležitý a chce občanov aktívne zapojiť do prezentovania svojich predstáv a názorov.

Práve preto Petržalka od apríla zavádza aj Poslaneckú hodinku určenú na stretnutia občanov s miestnymi poslancami. Konať sa bude vždy v posledný pondelok v mesiaci. Prvé stretnutie je naplánované na 29. apríla o 16.00 hod. na Miestnom úrade v Technopole. Cieľom je umožniť Petržalčanom spoznať svojich poslancov, informovať ich, s akými problémami sa na nich môžu obrátiť a zapojiť ich do riešenia konkrétnych problémov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk