Prázdne kancelárie v Bratislave, za prvý štvrťrok dosiahla ich neobsadenosť 13,4 %

prázdna kancelária
Foto: ilustračné, SITA

V prvom kvartáli tohto roka nebola dokončená žiadna kancelárska budova, vo výstavbe však bolo začiatkom roka takmer 120-tisíc metrov štvorcových.

Neobsadenosť kancelárskych priestorov v Bratislave dosiahla v prvom kvartáli tohto roka 13,4 %, čo predstavuje takmer 234-tisíc metrov štvorcových. Informovalo o tom Kancelárske fórum, ktorého členmi sú spoločnosti DTZ Slovakia, Kancelarie.sk a The Advisors.

Najnižšiu mieru neobsadenosti zaznamenala Bratislava V (9,8 %), nasledovaná Bratislavou I (10,9 %), Bratislavou II (12,0 %), Bratislavou IV (17,7 %) a Bratislava III vykazovala najvyššiu mieru neobsadenosti až 23,9 %.

Ponuka kancelárií v Bratislave bola v ostatnom kvartáli na úrovni 1,74 milióna metrov štvorcových. Najväčšiu časť z výmery tvorili kancelárske priestory štandardu B (31 %), nasledujú kancelárske priestory štandardu A (29 %), štandardu B+ (27 %) a zvyšných 13 % predstavujú kancelárie štandardu C.

Najviac kancelárskych plôch je situovaných v Bratislave II, a to 41 %. Nasleduje Bratislava I s 29 %, Bratislava III s podielom 14 %, Bratislava V tvorí 11 % a Bratislava IV 5 %.

Priemerné požadované nájomné kancelárií v štandarde A sa pohybovalo od 12 eur do 13,1 eura za meter štvorcový na mesiac. Za kancelárske priestory v štandarde B + sa platilo od 10,6 eura do 11,4 eura za meter štvorcový na mesiac, v štandarde B od 8,7 eura do 9,4 eura za meter štvorcový na mesiac a v štandarde C od 6,8 eura do 7,5 eura za meter štvorcový na mesiac.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk