Pre deti z bratislavských škôl budú otvorené mestské organizácie s náučným programom

Mesto pre deti metropolitny istitut.jpg
Foto: mib.sk - koláž BratislavaDen.sk

Bratislava pripravuje počas budúceho týždňa aktivity v rámci podujatia Týždeň pre deti a štartuje projekt Mesto pre deti.

Bratislava pripravuje počas týždňa od 21. novembra súbor aktivít v rámci podujatia Týždeň pre deti a otvára mestské organizácie pre deti zo škôl.

Ako informuje Annamária Krchňavá z Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB), štartuje tým väčší projekt Mesto pre deti, ktorý má Bratislavu urobiť lepšou pre život všetkých detí aj vďaka ich podnetom.

Načasovanie týchto aktivít súvisí so Svetovým dňom detí, ktorý každoročne pripadá na 20. novembra. Projekt je výsledkom partnerstva s organizáciou UNICEF,“ vysvetľuje Krchňavá.

Zmeny v ich okolí

MIB spolu s hlavným mestom vytvorili platformu mestopredeti.sk, cez ktorú budú môcť deti posielať primátorovi Matúšovi Vallovi nápady pre lepšiu Bratislavu. „Deti svoje nápady pošlú primátorovi vo forme videa, kresby či listu cez formulár, ktorý nájdu od 21. novembra na mestopredeti.sk,“ poznamenala Krchňavá.

Vítané sú akékoľvek návrhy na zmeny verejného priestoru v okolí ich domova, školy, obchodu či obľúbeného ihriska. Nová platforma má fungovať dlhodobo a podnety budú pravidelne vyhodnocovať a posielať kompetentným oddeleniam na magistráte.

Nápady a podnety

Autorov najlepších nápadov či podnetov si primátor pozve do Primaciálneho paláca, kde sa o nich s deťmi osobne porozpráva.

Cieľom projektu je dlhodobo zvyšovať záujem detí o svoje mesto, podnietiť ich k väčšej angažovanosti a zodpovednosti, zlepšiť sociálne začleňovanie detí iných národností, a tiež zbierať podnety, ako školáci vnímajú svoje okolie,“ dodáva Krchňavá.

Do 21. novembra platforma funguje na prihlasovanie sa na aktivity v rámci Týždňa pre deti. Na jednotlivé exkurzie či výstavy prihlási žiakov učiteľ. Na víkendové aktivity nie je potrebná registrácia.

Množstvo aktivít

Školáci z prvého aj druhého stupňa budú môcť počas budúceho týždňa navštíviť Múzeum mesta Bratislavy, Galériu mesta Bratislavy, Zoologickú záhradu Bratislava, Hrad Devín, Mestské lesy v Bratislave, OLO – Odvoz a likvidácia odpadu, Dopravný podnik Bratislava, Bratislavskú vodárenskú spoločnosť, ale aj Primaciálny palác.

Zapojené mestské organizácie spolu pripravili 20 aktivít, na ktoré sa môže prihlásiť až 142 tried, čo je približne 4260 detí,“ uzavrela hovorkyňa MIB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk