Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Potocna ulica raca parkovanie mhd mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.google.com
17. októbra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Pre nedisciplinované parkovanie vodičov na Potočnej ulici v Rači neprejdú autobusy MHD k lesu

Bratislavský magistrát chce upraviť organizáciu dopravy na Potočnej ulici.

Pre nedisciplinované parkovanie osobných áut na Potočnej ulici v mestskej časti Rača nemôžu prejsť autobusy mestskej hromadnej dopravy (MHD) až na zastávku, ktorá sa nachádza pri vstupe do Malých Karpát. Z tohto dôvodu bol Dopravný podnik Bratislava (DPB) nútený skrátiť linku č. 52 po obratisko na Tbiliskej ulici. Informoval o tom dopravný podnik na svojej internetovej stránke.

Dopravný podnik v júni minulého roka zabezpečil posilnenie MHD na Potočnú ulicu v Rači, ktorú odvtedy v hodinovom intervale obsluhuje linka č. 52. Dovtedy bola MHD v tejto oblasti takmer nepoužiteľná, keďže na Potočnú ulicu zachádzali denne len dva spoje linky 56.

Konečná zastávka Potočná sa nachádza na vstupe do Malých Karpát a je obľúbeným východzím miestom na prechádzky a túry pre Bratislavčanov. Okrem turistov slúži MHD na Potočnej aj pre nemalý počet obyvateľov bývajúcich v tejto lokalite. Od najbližších zastávok je konečná Potočná vzdialená približne 1,5 kilometra do kopca.

Neprejazdnosť ulice

Celodenná premávka linky 52 na Potočnú však dlhodobo naráža na neprejazdnosť tejto ulice počas voľných dní. Za priaznivého počasia je celoročne Potočná ulica zablokovaná parkujúcimi vozidlami návštevníkov lesa. „Kapacita parkoviska pri obratisku je obmedzená, automobily preto parkujú pozdĺž Potočnej ulice, pričom zaberajú obe strany ulice vrátane chodníka,“ uviedol dopravný podnik.

Dopravný podnik pravidelne rieši situáciu s neprejazdnosťou Potočnej ulice skrátením linky 52 po obratisko Tbiliská a zastávky Zvončeková a Potočná sa neobsluhujú. Napriek parkovaniu mnohých vozidiel v rozpore s predpismi, ktoré znemožnili premávku MHD, sa na mieste často nenachádza ani mestská polícia ani dispečing dopravného podniku.

Situáciu s „divokým“ parkovaním chce riešiť aj bratislavský magistrát. „Hlavné mesto pripravuje úpravu organizácie dopravy na Potočnej tak, aby bola zabezpečená prejazdnosť ulice pre MHD. Opatrenia by mali byť realizované v priebehu októbra 2019,“ uviedol hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X