Pre podujatie v sobotu uzavrú Viedenskú cestu

Viedenská cesta
Foto: ilustračné, SITA

V rámci Dňa bezpečnostných zložiek sa verejnosti predstavia rôzne zložky polície, hasičov ako aj ozbrojených síl.

V súvislosti s podujatím Deň bezpečnostných zložiek uzavrú v sobotu 30. mája od rána Viedenskú cestu. Z toho istého dôvodu uzavrú v piatok aj parkovisko na Tyršovom nábreží, kde sa podujatie v sobotu uskutoční. Parkovanie pre návštevníkov podujatia bude v sobotu zabezpečené bezplatne v komplexe Incheba.

V rámci Dňa bezpečnostných zložiek sa verejnosti predstavia rôzne zložky polície, hasičov ako aj ozbrojených síl. Podujatie sa začína o 10. hodine a denný program potrvá do 15.30 hod.

záchranári, obeť
SITA

V rámci programu sa návštevníkom predstavia napríklad armádni výsadkári, ktorí na začiatku podujatia zoskočia do areálu, kynológovia, pyrotechnici alebo policajné jednotky na koňoch. Hasiči predvedú záchranu obetí dopravnej nehody a policajti zinscenujú oslobodzovanie rukojemníkov z autobusu a zneškodnenie podozrivých v aute. Verejnosť uvidí v akcii aj policajnú a hasičskú loď a obzrieť si môže vystavenú armádnu techniku.

Pre deti organizátori pripravili aj rôzne vedomostné kvízy a súťažné hry, návštevníkom počas podujatia zahrá aj Vojenská hudba Ozbrojených síl SR.

Večer o 20. hodine podujatie vyvrcholí spoločným koncertom Hudby Ministerstva vnútra SR a českej rockovej kapely Olympic. Podujatie organizujú spoločne ministerstvo vnútra a ministerstvo obrany. Viac podrobností sa záujemcovia dozvedia na stránke http://www.minv.sk alebo http://www.mosr.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk