Pre pozitívne ohlasy bude v Bratislave opäť maďarský týždeň

maďarský týždeň, plagát
bratislava.sk

Maďarské veľvyslanectvo na Slovensku sa po vlaňajšom úspešnom ročníku rozhodlo aj tento rok usporiadať Týždeň maďarskej kultúry. Pozitívne ohlasy z prvého ročníka vyslali impulz nielen smerom k ambasáde, ale aj k maďarskej vláde, a tak sa v Bratislave začalo s intenzívnymi prípravami na podujatie s názvom Viac ako sused.

Podujatie sa začína 8. júna a potrvá do 14. júna. „Tisícročné spolužitie medzi našimi národmi vytvorilo mnoho styčných bodov, ktoré nás spájajú. Naším cieľom je, aby sme Maďarsko zblížili so Slovenskom, ako aj s jeho hlavným mestom,“ uviedlo veľvyslanectvo.

Súčasťou podujatia bude napríklad vystúpenie hudobnej skupiny Omega s produkciou Omega Oratórium v sprievode symfonického orchestra a speváckeho zboru. Vystúpi však aj súbor ľudového tanca Honvéd v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.

Pripravený je i koncert klasickej hudby, výstava či prezentácia knihy. Ľudia sa môžu tešiť aj na kultúrny a gastronomický festival, k dispozícii budú špeciality maďarskej gastronómie, ale aj ručne vyrobené produkty.

Spoluorganizátorom podujatia je Maďarský inštitút v Bratislave. Partnermi sú ministerstvo zahraničného hospodárstva a zahraničných vecí Maďarska, ministerstvo ľudských zdrojov Maďarska, ministerstvo poľnohospodárstva Maďarska a ďalšie maďarské inštitúcie, ako aj Maďarská umelecká akadémia či Národný fond kultúry.

Medzi ďalších partnerov však patrí i Magistrát hlavného mesta Bratislavy a mestská časť Bratislava – Staré mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk