Pre seniorov robíme viac ako prikazuje zákon, tvrdí Petržalka

seniori, seniorfest
petrzalka.sk

Mestská časť je v pomoci seniorom výrazne aktívna. Svojim najstarším obyvateľom poskytuje rôzne užitočné služby, o ktoré je zo strany seniorov výrazný záujem.

Pred piatimi rokmi v mestskej časti otvorili brány Sociálnej výdajne. Slúži na poskytovanie potravinového a nepotravinového tovaru ľuďom s nízkymi príjmami. Tiež prevádzkujú zariadenie núdzového bývania a zariadenie opatrovateľskej služby. V plnej prevádzke je šesť denných centier.

V Petržalke je samozrejmosťou poskytovanie sociálneho poradenstva či bezplatná právna a mediačná poradňa. Mestská časť vypláca jednorazové sociálne výpomoci, a to formou platobných poukážok. Pod jej záštitou je aj prevádzkovanie Domáceho tiesňového volania.

„Pomoc seniorom musí byť samozrejmá. Preto aj naďalej budeme robiť nielen to, čo nám prikazujú zákony, ale aj to, čo bude v našich silách,“ hovorí starosta mestskej časti Vladimír Bajan.

Mestská časť v spolupráci s Kultúrnymi zariadeniami Petržalky už v pondelok 5. októbra 2015 uviedla ôsmy ročník podujatia SeniorFest, ktorý potrvá do 18. októbra 2015.

Na všetky podujatia majú seniori vstup voľný a mestská časť pre nich pripravila aj tento rok pestrý spoločensko-kultúrny program, zaujímavé prednášky a odborné semináre, ale aj spoločné vychádzky, prednes poézie a Jablkové hodovanie. Povestnou čerešničkou celého festivalu pre skôr narodených bude galaprogram Marcely Laiferovej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk