Pre Valla je prioritou doprava, zmenu víta na celom Slovensku

VO¼BY: Centrála Matúša Valla
Foto: SITA/Diana Èernáková

Voliči dali dôveru ľuďom, ktorí predstavujú nový spôsob politiky, slušným a čestným odborníkom, ľuďom, ktorí sa z víťazom volieb o kreslo primátora, architektom Matúšom Vallom spojili preto, lebo mali úprimnú snahu zmeniť mesto.

Team Vallo do Bratislavy prináša novú generačnú skúsenosť, energiu a pohľad na mesto. Vallo tak dnes ráno reagoval na výsledky volieb, v ktorých podľa predbežných výsledkov vyhral s jasným náskokom.

Vallo vo svojom prejave zdôraznil, že verí, že výsledok v Bratislave bude začiatkom širšej zmeny na celom Slovensku. „Viedli sme kampaň, aká podľa mnohých zatiaľ na Slovensku nebola. Slušnú, transparentnú, kreatívnu a hlavne – kampaň medzi ľuďmi. Sľubujem vám, že rovnako transparentne ako kampaň, chceme riadiť aj naše mesto. V Bratislave nastáva obdobie spolupráce a ja chcem aj odtiaľto všetkých kreatívnych, zapálených a aktívnych ľudí, pridajte sa k nám,“ vyhlásil dnes pred podporovateľmi Vallo.

Budúci primátor sa poďakoval dobrovoľníkom, rodine, celému tímu, darcom, ktorí za finančné príspevky nič neočakávajú, stranám, ktoré ho podporovali – Spolu – občianska demokracia a hnutiu Progresívne Slovensko, ale aj iniciatíve Za Slušné Slovensko, ktorá mu vyjadrila podporu aj napriek tomu, že to nebol najpopulárnejší krok. Zároveň poblahoželal primátorom v Nitre a Žiline. Takisto sa poďakoval Ivovi Nesrovnalovi za štyri roky jeho práce na poste primátora.

Pokiaľ ide o jeho plán, za svoju prioritu označil dopravu. Verí, že štyroch rokoch bude v Bratislave viac zelene, menej áut, že to bude mesto, kde bude viac spolupráce. Okrem toho sa chce stretnúť s poslancami a starostami mestských častí. „Kampaň bola dlhá, finiš ostrý, ale mám skvelý pocit nielen z Bratislavy, ale aj iných miest. Čaká nás veľa práce. Ja ako abstinent sa určite pozabávam, ale mám rozhovory a budem sa na ne zodpovedne pripravovať. Nejaké veľké žúrovanie, to na mňa dnes nevyzerá,“ povedal víťaz. Podľa neho rozhodlo, že chodil medzi ľudí, hovoril len to, čomu verí a čo má podložené. „A potom, mali sme vtipné videá a som presvedčený, že aj tá transparentnosť zavážila,“ pokračoval.

Valla do jeho centráli prišli podporiť aj zástupcovia strán aj členovia jeho tímu. Sú tu napríklad šéf Spolu Miroslav Beblavý, predseda PS Ivan Štefunko, Martin Dubéci (PS), Michal Truban či poslanec Martin Poliačik. Takisto sú tu herci Richard Stanke či Zuzana Fialová.

O post primátora Hlavného mesta SR Bratislavy sa uchádzalo desať kandidátov, z toho je jedna žena. O primátorské kreslo zabojovali súčasný primátor Ivo Nesrovnal (nezávislý), starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva s podporou OĽANO, SaS, KDH, SME RODINA – Boris Kollár, NOVA, OKS a Zmena zdola, viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy Iveta Plšeková (nezávislá), bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika (nezávislý), politik a predseda mimoparlamentnej politickej strany NAJ – Nezávislosť a Jednota Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada (nezávislý), architekt Matúš Vallo s podporou Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia, ďalej organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík (nezávislý), Andrej Trnovec za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku a Roman Ruhig za Slovenskú národnú jednotu – stranu vlastencov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk