Pre zrýchlenie MHD pribudnú v Lamači nové autobusové pruhy

Autobus, bicykel, pruh
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

Zavedením vyhradeného pruhu očakáva mesto skrátenie priemernej jazdy v špičke o štyri minúty.

Na Hodonínskej a Lamačskej ulici v Lamači vzniknú autobusové pruhy pre rýchlejšiu mestskú hromadnú dopravu (MHD). Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Ako ďalší krok zo série opatrení na podporu MHD od pondelka 14. júna začneme s vyznačovaním nových bus pruhov na Hodonínskej smer centrum v úseku Podháj – Pod násypom a na Lamačskej ceste smer centrum v úseku od napájača z Dúbravky a D2 po zastávku Patrónka,“ uvádza mesto.

Doprava bude usmernená prenosným dopravným značením v úsekoch, na ktorých budú aktuálne robiť vodorovné dopravné značenie.

Na Hodonínskej má sedem liniek MHD v rannej špičke prepravnú kapacitu 1 748 cestujúcich za hodinu. „Zavedením vyhradeného jazdného pruhu očakávame skrátenie priemerného času jazdy v špičke približne o štyri minúty v porovnaní s bežným stavom počas rannej špičky pre pandémiou,“ vysvetlil magistrát.

V úseku na Lamačskej ceste dokáže 11 liniek v rannej špičke prepraviť až 4 493 cestujúcich za hodinu. „Vďaka novému bus pruhu predpokladáme podobnú časovú úsporu pre cestujúcich,“ uzavrelo mesto.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom