Prebudovaním ubytovne pre učiteľov vznikne ďalšie miesto pre škôlkarov

Karlova ves materska skola rekonstrukcia otvorenie.jpg

Prebudovaním bývalej ubytovne pre učiteľov sa zvýši kapacita škôlky zo 126 na 148 detí.

Karlova Ves navýši kapacitu materskej školy (MŠ) na Kolískovej ulici. Ako informuje hovorca mestskej časti Branislav Heldes, umožnia to stavebné úpravy časti objektu škôlky, v ktorej sa nachádzala ubytovňa pre učiteľov.

Jej prebudovaním zvýši škôlka kapacitu o jednu triedu pre 22 detí, celková kapacita MŠ Kolískova 14 sa tak zvýši zo 126 na 148 detí. Nová trieda by mala byť dokončená v decembri. Finančné prostriedky na rozšírenie kapacít poskytlo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

V časti škôlky upravili vnútornú dispozíciu, odstránili staré priečky, zhotovili nové, vymenili podlahy, podhľady, obklady, dlažbu a priestory vymaľovali. Kompletne vymenili rozvody, zdravotechniku, dvere a osvetlenie.

Všetky plánované práce rešpektujú zámer komplexnej zelenej hĺbkovej obnovy celého objektu a využívajú technológie a postupy na zníženie energetickej náročnosti objektu, zlepšenie vnútorného prostredia a v súlade s opatreniami na zmiernenie a prispôsobenie sa dopadom zmeny klímy,“ dodala vedúca referátu riadenia projektov Lenka Nemcová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk