Prečo je veľký jedálenský stôl v domácnosti skutočne výhodou?

New,Stylish,Dining,Room,In,Big,Residence
Foto: Shutterstock

Ušetriť čo najviac miesta. Aj to je dnes veľmi často cieľom pri výbere nábytku. Platí to aj pre jedálenské stoly. Ľudia chcú, aby v kuchyni či v jedálni zaberali čo najmenej miesta, aby boli malé a spratné, a najlepšie, aby nezavadzali. Kuchynský stôl je však miestom, kde sa stretáva celá rodina. Dnes vám preto pripomenieme, prečo sa oplatí mať doma veľký stôl, poprípade rozkladací stôl, ktorý má všestranné využitie a zísť sa pri ňom môže celá rodina.

Vybrať jedálenský stôl nie je jednoduché. Je dôležité myslieť na rozmery celej kuchyne, na výber dreva, na množstvo stoličiek, ktoré sa ku stolu zmestia, a tiež na jeho samotnú veľkosť. Trend tohto storočia je, že čím menší stôl, tým menej miesta zaberie, a teda tým lepšie. Ľudia už nemajú čas spomaliť a v pokoji sa najesť.

Myslite však na to, že veľký jedálenský stôl je aj miestom stretávania! Aké výhody nám prinesie jedálenský stôl, ktorý je rozmerovo väčší?

1. Priestrannosť – pohodlné sedenie

Aj keby vás v domácnosti nebolo veľa, na väčšie jedálenské stoly zmestíte aj dekorácie, ako kvety, malé vázy či svietniky. Všetky chody viete položiť na stôl, a tak počas jedenia nedeľného obeda nemusí nikto odbiehať. Samozrejme, ak príde návšteva, na stôl bez problémov uložíte taniere navyše.

2. Dostatok miesta

Nohy stoličiek sa často ničia práve tým, že sa o seba šúchajú, pretože nemajú dostatok miesta za stolom. Pri veľkom stole sa vám to nestane. Stoličky budú uložené od seba, čím docielite ich dlhšiu životnosť. Zároveň sa ku stolu zmestí aj detská stolička, a tak bábätko nebude musieť jesť mimo hlavného stola.

3. Všestranné využitie

Jedálenský stôl nemusí byť len miestom, kde sa stretnete, aby ste sa spolu najedli. Môžete si na ňom napríklad zahrať spoločenskú hru. Vďaka jeho dostatočnej veľkosti môžete rozložiť kartičky na celú plochu. Deti môžu stôl v kuchyni zároveň využiť na učenie a písanie domácich úloh. Dnes sa často stretávame s riešením, že jedálenský stôl je pokračovaním kuchynských skriniek, a tak sa vytvorí jedna línia, na ktorej môžu rodičia variť, a zároveň majú svoje deti pod dohľadom.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk