Prečo potrebujete šampón proti lupinám?

Shampoo 5046291_960_720.jpg
Foto: Seocentrum

BRATISLAVA 6. novembra (BratislavaDeň.sk) – Pre každú osobu, či už je to muž alebo žena, je vzhľad mimoriadne dôležitý, najmä čo sa týka vlasov, pretože každý chce, aby jeho účes vyzeral dobre a vlasy boli zdravé a krásne. Dojem, aj tých najdokonalejších účesov však môže pokaziť náhly výskyt lupín.

Je to jeden z najbežnejších vlasových problémov. Sú síce neškodné, ale dosť nepríjemné. Vyskytujú sa v dôsledku stresových situácií, nesprávnej výživy a ako prirodzená reakcia na zhoršenie celkového stavu vlasov. Môžete sa ich zbaviť pomocou špeciálnych Šampóny proti lupinám, ale choroba sama o sebe nezmizne.

Kúpte si šampón proti lupinám a zbavíte sa problémov raz a navždy

Príčinou lupín je pityrosporum ovale, ktorý žije na koži každého človeka, ale za zvláštnych podmienok sa jeho aktivita zvyšuje, čo vedie k narušeniu mazových žliaz a lupín, odumretých buniek pokožky hlavy, vo veľkom množstve.

Aby ste sa tohto nepríjemného problému rýchlo a bezbolestne zbavili, stačí si kúpiť šampón proti lupinám, ktorého účinok môžete vidieť už po niekoľkých použitiach. Správne vybrané a vysoko kvalitné výrobky nedovolia lupinám aby vám pokazili náladu a budete vyzerať vždy úžasne.

Flatlay 4507971_960_720.jpg
Foto: Seocentrum

Ktorý šampón proti lupinám je najlepší?

Najlepší šampón proti lupinám by mal v prvom rade vyčistiť pokožku hlavy od prebytočného tuku a častíc prachu. Samozrejme, najlepší šampón proti lupinám bude pre každého iný. Výber závisí od typu vlasov a citlivosti pokožky hlavy.

Napríklad šampóny proti lupinám pre mužov sa líšia od šampónov pre ženy. A to nielen nielen arómou, ale aj zložením, ktoré je vhodné pre aktívnejšie mazové žľazy, hrubšiu pokožku hlavy a na časté umývanie vlasov.

Ako si vybrať najlepší šampón proti lupinám?

V boji proti lupinám sa často spoliehame na prírodné zložky. Niektoré rastlinné výťažky skutočne môžu vynikajúco pomôcť pri znižovaní množstva lupín a na upokojenie pokožky hlavy. Ľudové recepty, bohužiaľ, môžu spôsobiť alergie, preto pred použitím prírodných masiek ich najskôr vyskúšajte na malej ploche pokožky.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk