Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenský rozhlas
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
14. apríla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Pred Slovenským rozhlasom dnes odhalia nový cyklostojan

Ulice Bratislavy dnes budú patriť cyklistom, v hlavnom meste sa totiž bude konať podujatie Bratislava: Let´s Go Cyckling! V rámci podujatia budú dnes popoludní odborníci diskutovať o cyklistickej doprave, chýbať nebude ani hromadná cyklojazda bratislavskými ulicami a podujatie uzavrú slávnostným odhalením cyklostojana pred budovou Slovenského rozhlasu.

Cyklistické podujatie odštartuje diskusia o cyklistickej doprave. Odborníci budú hovoriť o tom, ako sa môže cyklistická doprava stať súčasťou mestskej udržateľnej dopravy, o jej prínose pre zdravie ľudí a životné prostredie a svoju pozornosť venujú aj problematike bezpečnej cyklistickej infraštruktúry.

Moderovaná diskusia sa bude konať dnes od 15. hodiny v priestoroch Veľvyslanectva Holandského kráľovstva v Bratislave. Na podujatí sa zúčastnia zástupcovia Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Bratislavského samosprávneho kraja, Hlavného mesta Bratislavy, Prezídia Policajného zboru SR a tretieho sektora.

Cyklistické popoludnie bude pokračovať hromadnou cyklojazdou, ktorá odštartuje o 18. hodine pri holandskom veľvyslanectve. Účastníci cyklojazdy, medzi ktorými bude aj štátny tajomník ministerstva dopravy Árpád Érsek, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal či primátor Trnavy Peter Bročka sa vyberú od veľvyslanectva cez centrum mesta k budove Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici. Tam primátor Nesrovnal slávnostne odhalí nový cyklostojan, ktorý hlavnému mestu darovalo holandské veľvyslanectvo.

Ide o systémový konkrétny krok mesta k napĺňaniu nedávno schváleného Územného generelu dopravy mesta Bratislavy, ktorý podporuje rozvoj verejnej osobnej a nemotorovej (cyklistickej) dopravy spolu s účelným a efektívnym fungovaním individuálnej automobilovej dopravy,“ píše sa v tlačovej správe hlavného mesta.

Podujatie Bratislava: Let´s Go Cycling!/Cycling Festival Europe 2016 organizuje Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva spolu s Národným cyklokoordinátorom a občianskym združením Cyklokoalícia. Cieľom podujatia Cycling Festival Europe 2016 je v tento deň, keď neformálne zasadá Rada EÚ pre dopravu a životné prostredie v Amsterdame, zorganizovať verejné podujatie, ktorým chcú organizátori dostať čo najviac ľudí na bicykel a umožniť odborníkom hľadať riešenia pre lepšiu integráciu cyklistiky do udržateľnej mestskej dopravy. Zábery z cyklistického podujatia konajúceho sa v hlavných mestách všetkých členských štátov Európskej únie sa budú premietať počas neformálneho zasadnutia ministrov dopravy a životného prostredia v Amsterdame.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X