Predaj elektronických cestovných lístkov chcú spustiť cez leto

Označovač cestovných lístkov
ilustračné. SITA

Predaj elektronických jednorazových lístkov v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) plánujú spustiť počas tohto leta. Elektronický jednorazový cestovný lístok si cestujúci budú môcť kúpiť vo vozidlách bratislavskej mestskej hromadnej dopravy, v prímestských autobusoch Slovak Lines a na železničných zastávkach na území IDS BK.

Najskôr si cestujúci zvolí druh požadovaného cestovného lístka a priloží svoju bezkontaktnú čipovú kartu na displej označovača. Potom označovač z elektronickej peňaženky na bezkontaktnej čipovej karte stiahne cenu za lístok a cestovný lístok zapíše do čipu karty. „Cestujúcich budeme o termíne zavedenia nových cestovných lístkov, ktoré budú o desať percent lacnejšie ako jednorazové papierové cestovné lístky, vopred informovať,“ povedala generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, a. s., (BID) Zuzana Horčíková.

Kukurová pripomína, že v súvislosti s ich zavedením sa od začiatku júla cestujúci stretnú na obrazovkách označovačov lístkov s novým vizuálom. „Pre cestujúcich to pri označovaní lístkov nebude predstavovať žiadnu zmenu,“ spomenula hovorkyňa BID Eva Kukurová s tým, že v súčasnosti robia testovanie softvérových aplikácií u dopravcov. Tie budú postupne inštalovať do označovačov na predaj elektronických jednorazových cestovných lístkov vo vozidlách a železničných staniciach zahrnutých do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Zároveň podľa Kukurovej umiestňujú posledných desať kusov označovačov na železničných staniciach Veľký Biel, Železná studnička a na Hlavnej stanici v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk