Predaj nákupného centra Aupark prešetruje Protimonopolný úrad SR

aupark
Foto: archívne, Aupark

Úrad už v tejto veci začal správne konanie.

Protimonopolný úrad SR už skúma oznámený predaj bratislavského nákupného centra Aupark. Ako informuje v tlačovej správe, v tejto veci už začal správne konanie. Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu k transakcii predložiť svoje pripomienky, námietky či informácie. Úrad ich zároveň žiada, aby tak urobili čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa nimi mohol zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

Bratislavské nákupné centrum Aupark kupuje za 450 miliónov eur spoločnosť WOOD & Company. Nákupné centrum kúpila od firmy Unibail-Rodamco-Westfield (URW). „Dokončenie transakcie sa očakáva v prvej polovici tohto roka a podlieha splneniu štandardných odkladacích podmienok vrátane schválenia regulačnými orgánmi,“ informovala spoločnosť WOOD & Company.

WOOD & Company ako líder transakcie spolu so svojím joint venture partnerom Tatra Asset Management najprv získa 60-percentný podiel. Zostávajúcich 40 percent sa prevedie postupne v dohodnutých podieloch v rokoch 2022, 2023 a 2024.

V súvislosti s dopadmi súčasnej pandémie COVID-19 poskytla spoločnosť URW trojročnú garanciu na príjmy z nájomného a participatívny úver vrátane earn-out mechanizmu. Joint venture spoločnosti URW a kupujúcich zároveň refinancovalo súčasný dlh spoločnosti Aupark získaním bankového financovania v objeme 229,5 milióna eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk