Predposledný aprílový víkend bude patriť Bratislavským mestským dňom

Deň otvorených dverí samosprávy, Bratislava pre všetkých
ilustračné: SITA

Predposledný aprílový víkend sa uskutoční 15. ročník obľúbeného podujatia Bratislavské mestské dni 2018.

Tradícia, že na deň sv. Juraja sa mesto otvára svojim obyvateľom i návštevníkom, sa viaže na dávnu históriu Bratislavy. Podľa mestských privilégií si už od 13. storočia mešťania práve 24. apríla mohli slobodne voliť richtára a svojich zástupcov. Bola to na tie časy významná a ojedinelá výsada v celej Európe. Spájala sa s oslavami, ale aj s neformálnymi stretnutiami zástupcov radnice s obyvateľmi kráľovského mesta.

Rôzne podujatia

Tohtoročnou novinkou budú trhy na Primaciálnom námestí. Môžete sa tešiť tiež na vyhliadkové plavby na Dunaji či obľúbené lesnícke dni na Železnej studienke a Kamzíku. Tyršovo nábrežie bude zase patriť smetiarom a téme odpadu.

Zaujímavý program pripraví aj Múzeum mesta Bratislavy, ktoré oslavuje 150. výročie. Takisto sa budete môcť stať turistom vo vlastnom meste – pripravené sú tematické prehliadky po Bratislave so sprievodcami v rôznych jazykoch.

Súčasťou Bratislavských mestských dní bude už tradične aj udeľovanie Ceny primátora hlavného mesta. Táto prestížna cena sa udeľuje už 25 rokov. Mená ocenených sa dozviete v predvečer konania mestských dní. Presný program mesto ešte upresní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk