Predseda vlády chce Nemocnicu Rázsochy zbúrať a namiesto nej postaviť novú nemocnicu

Nemocnica razsochy bratislava.jpg
Foto: archívne, fcpsk.com

Predseda vlády Peter Pellegrini je za zbúranie skeletu Nemocnice Rázsochy. Informoval o tom v stredu na tlačovej besede po skončení rokovania vlády.

Pellegrini by chcel spolu s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou ohlásiť búranie tohto skeletu a začiatok projektovania novej špičkovej nemocnice. Nie je to však možné. Podľa Pellegriniho je súčasný stav spôsobený obštrukciami zo strany tých, ktorí sú zapojení do súťaže o zbúranie skeletu a vzájomne sa námietkami napádajú.

Pevne verím, že Úrad pre verejné obstarávanie bude rozhodovať v čo najkratšom čase, aby sme čo najskôr mali na stole zásadné rozhodnutie,“ povedal predseda vlády. Potom budú vedieť, či treba vypísať novú súťaž. „Ja vítam súkromné investície do zdravotníctva, som rád, že veľká finančná skupina tu chce postaviť novú nemocnicu,“ uviedol Pellegrini.

Bratislava si však podľa neho zaslúži, aby mala štátom vlastnenú najšpičkovejšiu nemocnicu na Slovensku. Ako informoval, konanie zúčastnených strán proces umelo naťahuje a súkromnému investorovi vyhovuje, ak je štát pomalý a bude meškať čo najviac. „Nedopustíme, aby boli odkázaní ľudia v tomto štáte iba na súkromné nemocnice,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk