Predstavenstvo Dopravného podniku a odborári podpísali kolektívnu zmluvu na ďalšie 4 roky

Dopravny podnik bratislava autobus obstaravanie.jpg
Foto: ilustračné, dpba.blob.core.windows.net

Vodičom sa zvýšia mzdy o 10 percent a dielenským pracovníkom o 20 percent.

Predstavenstvo Dopravného podniku Bratislava (DPB) a zástupcovia zamestnancov, teda troch odborových organizácií, podpísali kolektívnu zmluvu DPB na roky 2019-2023, ktorá nadobudne účinnosť 1. októbra. Uviedol to DPB v tlačovej správe. Kolektívna zmluva je výsledkom májové vyjednávania a vďaka nej sa zvýšia mzdy všetkým vodičom o 10 percent a dielenským pracovníkom o 20 percent.

Dopravný podnik čakal na rozhodnutie rozhodcu, ktorého určilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. „Ten rozhodol, že oprávnené na kolektívne vyjednávanie, resp. rokovanie na uzatvorenie kolektívnej zmluvy, sú tri odborové organizácie, a to ZO IOZ pri DPB, Elektrické dráhy, technická infraštruktúra, ZO IOZ Divízia Autobusy pri DPB a Odborová organizácia Bratislavský odborový zväz vodičov mestskej hromadnej dopravy,“ uviedli v tlačovej správe.

Odborovú organizáciu Odbory Autošofér, ktorá organizovala aj septembrový štrajk vodičov bratislavskej mestskej hromadnej dopravy, považoval rozhodca za „nekompetentnú pre toto kolektívne vyjednávanie a uzatvorenie kolektívnej zmluvy, keďže nepreukázala dostatočný počet členov odborovej organizácie.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk