Predstavili sa ako príslušníci kriminálnej polície a násilne lúpili, skutoční policajti ich však rýchlo dolapili

Kolaz lupez prepadnutie policia bratislava.jpg

Dvojica mužov sa odvážila olúpiť svoje obete pod zámienkou falošnej policajnej identity. Ich pokus uniknúť po lúpežnom prepadnutí skončil na zastávke verejnej dopravy. 

Vyšetrovateľ z Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II vzniesol obvinenie 28-ročnému Tibora H. a 23-ročnému Karola V. pre zločin lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Do rúk policajtov sa dostali po tom, čo ich spozorovali, ako sa pokúšali uniknúť z miesta činu.

Polícia informovala v tejto súvislosti o incidente, ku ktorému došlo v sobotu vo Vlčom hrdle. Obaja muži sa náhodným okoloidúcim predstavili ako príslušníci kriminálnej polície a začali násilím žiadať od poškodených mobilné telefóny a finančnú hotovosť.

Tibor H. podľa slov polície ihneď fyzicky napadol jedného z poškodených a žiadal od neho mobilný telefón a finančnú hotovosť. Niekoľkokrát poškodeného udrel do tváre a odcudzil mu peňaženku. Medzitým Karol V. násilím odtiahol ďalšieho poškodeného k stromu, fyzicky ho napadol a prehľadal jeho batoh. Napokon mu odcudzil mobilný telefón a elektroniku.

Po lúpeži sa obaja útočníci pokúsili uniknúť, ale polícia ich rýchlo vystopovala a zadržala. Jedného z útočníkov sa podarilo zadržať ešte na mieste a druhý skončil v rukách polície po tom, ako bol spozorovaný na zastávke mestskej hromadnej dopravy neďaleko miesta udalosti.

Na základe spracovaného podnetu bol sudcom vydaný príkaz na ich väzobné stíhanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk