Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cvernovka
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
16. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Predstavili víziu pre areál Cvernovky, pripomienkovať ju môžete do marca

Pripomienky a námietky k územnému plánu areálu Cvernovky je možné uplatniť v termíne do 30 dní odo dňa oznámenia, najneskôr teda do 1. marca. V oboch variantoch návrhu sa počíta s budovou pradiarne – národnou kultúrnou pamiatkou.

Najnovší návrh areálu predstavili na stránke mestskej časti Ružinov. Urbanistický plán od architekta Petra Žalmana sa snaží naštartovať novú výstavbu v území a tiež zhodnotiť stavebný fond z hľadiska pamiatkovej ochrany. Pripravené sú dva varianty.

Ako sa píše v návrhu, v prvom variante sa „bude rešpektovať a zohľadňovať bloková štruktúra, s odkazom na jestvujúcu a pôvodnú industriálnu architektúru, vytvorenú založenou uličnou sieťou a jej výškové zónovanie s predpokladom pre umiestnenie centrotvorných funkcií“. V druhom variante je navrhovaná „maximálna intenzita využitia územia s uplatnením dominanty – výškovej zástavby v architektonicko-reprezentatívnej forme nadmestského významu“.

Oba prípady rátajú s administratívnymi a polyfunkčnými budovami a s tým, že sa vytvorí miesto na bývanie pre približne 700 rodín. Vzniknúť by mala zóna so siedmimi až deviatimi podlažiami a parterom, verejným parkom a administratívnou budovou.

Návrh architekta Žalmana predstavili na verejnej prezentácii a pripomienkovať sa bude v najbližšom mesiaci. Pripomienky a námietky je potrebné podať písomnou formou do podateľne Miestneho úradu Mestskej časti Bratislava – Ružinov alebo poštou na adresu Miestny úrad MČ Bratislava – Ružinov, Referát územného plánu a regionálneho rozvoja, Mierová 21, 827 05 Bratislava.

Výsledný návrh bude ešte schvaľovať zastupiteľstvo. Až potom sa môže stať záväzným pre neskoršie konkrétne návrhy developera.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X