Prekvapenie pre Bratislavčanov, mestskí poslanci rozhodli o navýšení ťažby v mestských lesoch

les, upratovanie, koliba
Foto: ilustračné, SITA

Ešte si všetci pamätajú na vlnu radosti, ktorá sa v roku 2014 vzniesla po rozhodnutí poslancov o znížení ťažby v mestských lesoch. Včera o 22.45 hod. uznesenie, podľa ktorého sa znížila ťažba v lesoparku a malo sa regulovať poľovníctvo, z roku 2014 mestskí poslanci zrušili.

Poslanec Milan Jambor navrhol doplňujúci návrh, ktorí poslanci odsúhlasili a zrušili tak Uznesenie č. 1798/2014 z 23. 10. 2014.

Zdvihla sa vlna kritiky od Bratislavčanov i od samotných poslancov a starostov mestských častí.

Po dnešku v mestskom zastupiteľstve som si myslela, že ma už nič nemôže prekvapiť. Mýlila som sa. O trišvrte na jedenásť v noci na návrh poslanca Jambora zrušili tzv. uznesenie o mestských lesoch, t. j. o podpore rekreačnej funkcie mestských lesov, obmedzení ťažby, poľovníctva, automobilovej uzávery, stavebnej uzávery v okolí Cesty mládeže atď.,“ píše na facebookovej stránke starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Stránka o aktuálnych informáciách ohľadom záchrany Železnej studienky sa do boja proti uzneseniu pustila tiež. „Poslanci v noci, ako zlodeji a podvodníci, práve zrušili uznesenie z roku 2014 a navyšujú ťažbu v lesoch, povoľujú vjazd vozidiel, umožňujú stavať developerom na Železnej studienke, ničia všetko,“ píšu na svojej facebookovej stránke a žiadajú ľudí, aby spoločne vyzvali primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby uznesenie nepodpísal.

On sa však vyjadril, že „uznesenie o zrušení obmedzenia ťažby v Mestských lesoch nepodpíšem. Nesúhlasím s rozhodnutím poslancov, ktorí včera zrušili moje uznesenie z roku 2014. Mestské lesy sú dôležitý verejný priestor Bratislavy, ktorý treba chrániť, a preto sa nemôžeme na všetko pozerať len cez optiku peňazí. Na Mestských lesoch sa nemôže zarábať.“

Nezávislý poslanec Martin Vlačiky dokonca zverejnil mená poslancov, ktorí za ťažbu hlasovali. Pozrieť si ich môžete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk