Prekvapivý sprievodca Petržalkou vyjde v skrátenej verzii aj v cudzích jazykoch

paneláky, sídlisko
ilustračné: depositphotos.com

Najväčším stredoeurópskym panelákovým sídliskom bude vodiť nový sprievodca mestskou časťou. Z informačného bulletinu sa dozvedia nielen turisti rôzne zaujímavosti.

Autorom tohto projektu je fotograf Martin Kleibl, ktorý v Petržalke žije už viac ako 30 rokov.

„Je tu veľa zaujímavého i pre cudzincov, ktorí môžu stráviť nejaký čas aj na pravom brehu Dunaja. Preto vo forme skladacej mapy chcem v budúcnosti urobiť anglickú, nemeckú a francúzsku mutáciu najdôležitejších bodov Petržalky. Čiže nebol by to preklad celej knihy, ale výber rôznych zaujímavostí,“ povedal pre TASR fotograf.

Takmer 170-stranový sprievodca obsahuje množstvo dobových, ale aj súčasných fotografií, máp či plánov. Okrem súčasnej tváre mestskej časti chce autor čitateľom predstaviť aj históriu Petržalky. Jej rôzne zákutia a zaujímavosti.

Sprievodca obsahuje napríklad informácie, prečo sa Pečniansky les, sídlisko Lúky a iné lokality volajú tak, ako sa volajú, kde je základný kameň Petržalky, vojenské bunkre či najstaršie paneláky. Aké historické udalosti sú spojené s mestskou časťou i ako sa menili hranice jej územia.

Spomínaný sprievodca je v knižnej distribúcii a autor by chcel výťažok z predaja použiť na obnovu jednej z bývalých siedmich monumentálnych malieb. Mier na Osuského ulici tak možno bude obnovený.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk